Kytice

ISBN: 978-80-7239-267-4
Editor: Jiří Kudrnáč
Vazba, formát: váz., A5
Počet stran: 152
Rok vydání: 2011
Vydání: 2.
Naše cena: 99 Kč
Doporučená cena: 249 Kč
Koupit knihu

Jediná sbírka básníka a vědce K. J. Erbena, jeden z klenotů literárního romantismu, patří mezi nejvlivnější knihy české literatury. Generacím čtenářů přináší neopakovatelné estetické a existenciální zážitky; postupem let se ještě stupňuje náš obdiv k básnické dokonalosti autora. V nakladatelství Doplněk vychází podruhé, tentokrát text nově edičně připravil a komentoval literární historik Jiří Kudrnáč; vydání obsahuje i Erbenova Poznamenání, autorovy poznámky k pověstem, ze kterých čerpal náměty při psaní jednotlivých básní. Novými ilustracemi, vystihujícími originální malebnost a naléhavou dramatičnost balad, vyzdobil Ivan Štrouf.

Recenze

Kytice znovu rozkvetlá, Petr Spielmann, Kulturní noviny

Kytice Karla Jaromíra Erbena vyšla od roku 1853 nesčetněkrát, mnohokrát i s ilustracemi. Na podzim roku 2011 ji znovu vydalo nakladatelství Doplněk. Spolu s Bezručovými Slezskými písněmi a Wolkerovými Baladami tak dává dnešnímu čtenáři do rukou tři z významných básnických sbírek české klasiky.

http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2012/20-2012/kytice-znovu-rozkvetla